czwartek, 27 stycznia 2011

Lepki problem

Odklejanie nalepek z nadwozia samochodu. Nie warto rezygnować z zakupu oklejonego auta. Naklejek bardzo łatwo możemy się pozbyć i to niewielkim nakładem.

Popularność reklam umieszczanych na samochodach rośnie, więc także do sprzedaży coraz częściej trafiają auta oklejone. Klienci niechętnie je kupują, bo nie wiedzą jak najlepiej usunąć folię samoprzylepną z nadwozia. Problemu nie ma, gdy reklama została umieszczona na szybie. Naklejki wystarczy podgrzać, po czym oderwać, np. za pomocą żyletki.

Z folią na karoserii jest trudniej. Jeśli naklejka jest już na lakierze od dłuższego czasu, porwie się na mniejsze fragmenty. Aby temu zapobiec należy ją odklejać w płaszczyźnie równoległej do lakieru (ciągnąć wzdłuż nadwozia, a nie do siebie).Ważne jest, aby usunąć pozostałości kleju do którego łatwo przylegają zanieczyszczenia. W przypadku naklejek na szybach jedynym problemem może być czasochłonność operacji. Odklejanie z powierzchni lakierowanej wymaga zachowania większej ostrożności. Po podgrzaniu trzeba naklejkę odrywać z wyczuciem, pomagając sobie paznokciem lub plastikową szpachelką. Użycie żyletki zwykle kończy się porysowaniem lakieru.

W przypadku aut z oryginalną powłoką lakierniczą nie powinny wystąpić dodatkowe problemy. Po usunięciu nalepki pozostały na powierzchni klej zmywamy za pomocą szmatki nasączonej benzyną ekstrakcyjną (nie jest szkodliwa dla szyb i lakieru). Po odklejeniu folii i zmyciu kleju miejsce po nalepce i jego okolice należy spolerować lekko ścierną pastą. Ten zabieg usunie odbarwienia lakieru. W przypadku usuwania naklejek z szyb przed rozpoczęciem odklejania musimy je podgrzać aby poprawić ich elastyczność. Najbezpieczniej użyć to tego suszarki do włosów. Skrajną część nalepki należy delikatnie podważyć za pomocą żyletki lub nożyka do cięcia tapet. Odrywając naklejkę ciągniemy ją równolegle do szyby po uprzednim odwinięciu rogu. Pozostały klej zmywamy tak samo jak w przypadku lakieru.

I GOTOWE.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz